Karkonoskie atrakcje – co warto zobaczyć?

karpacz-bus-dla-turysty

Majestatyczne szczyty, piękne krajobrazy i niezwykły świat przyrody – z takimi atrakcjami kojarzone są zazwyczaj Karkonosze. Skorzystaj z naszej oferty wynajmu busa, aby zwiedzić Karpacz. Warto jednak pamiętać, że karkonoskie atrakcje to nie tylko górskie szlaki. Co warto zobaczyć w tej części kraju? Oto kilka propozycji dla tych, którzy w czasie wycieczki po Karkonoszach chcą cieszyć się pieszymi wędrówkami oraz tymi atrakcjami, które czekają w kurortach leżących u stóp tych niezwykłych gór.

1. Śnieżka – najwyższy szczyt w Karkonoszach
Najwyższy szczyt w Karkonoszach, czyli Śnieżka, to idealny cel pieszej wycieczki. Z tego szczytu rozciągają się wspaniałe widoki, czekają tu również liczne atrakcje. Zabytkowa kaplica św. Wawrzyńca oraz charakterystyczne obserwatorium – oto najważniejsze obiekty, z jakimi można się spotkać na Śnieżce.

2. Wodospad Szklarki
To jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Karkonoszach. Piękny wodospad o wysokości ponad 13 metrów to jeden z karkonoskich symboli i miejsce, którego w czasie wycieczki po terenie Karkonoskiego Parku Narodowego nie można pominąć.

3. Karpacz – Świątynia Wang
Zbudowany na przełomie XII i XIII wieku kościół, jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych współczesnego Karpacza. Sprowadzony tu z odległej Norwegii, służy i turystom, i miejscowym ewangelikom. Jego ciekawa historia i wspaniała architektura przyciągają uwagę gości, dzięki czemu Świątynia Wang stała się jednym z najważniejszych symboli Karpacza.

4. Zamek Chojnik
Zamek Chojnik znajduje się na terenie Sobieszowa – jednej z dzielnic Jeleniej Góry. Ruiny XIV-wiecznego zamku do dziś intrygują potężnymi fortyfikacjami, rozległym dziedzińcem oraz wieżą, która jest rewelacyjnym punktem widokowym.

5. Szklarska Poręba – Chata Walońska
Karkonosze kojarzą się z Walonami – dawnymi poszukiwaczami minerałów i świetnymi zielarzami. Z walońskimi tradycjami do dziś można się spotkać w Szklarskiej Porębie. Wystarczy wybrać się do Chaty Walońskiej, by trafić do innego świata. Dodatkową atrakcją Szklarskiej Poręby jest Szlak Waloński, dzięki któremu można odkrywać tajemnice dawnych poszukiwaczy minerałów i cieszyć się pięknymi widokami.

6. Karpacz – Miejskie Muzeum Zabawek
To idealny cel rodzinnej wycieczki. Niezwykła kolekcja zabawek pozwala zapoznać się z dawnymi lalkami, samochodzikami i kolejkami. Tu każdy może spędzić czas w przyjemny sposób – bez względu na wiek.

7. Szklarska Poręba – Muzeum Mineralogiczne
Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie może się pochwalić ciekawym zbiorem skał i minerałów nie tylko z Karkonoszy, ale i z całego świata. Las Karboński, czarny diament – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się tu spotkać. Na turystach ogromne wrażenie robi też wystawa na temat dinozaurów, którym twórcy Muzeum Mineralogicznego również poświęcili nieco miejsca.

8. Karpacz – Muzeum Sportu i Turystyki
Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu to ciekawa propozycja dla osób zainteresowanych turystyką górską, choć nie tylko one miło spędzą czas w tej placówce. Prezentowana tu ekspozycja poświęcona jest m. in. dziejom turystyki w Karkonoszach oraz sportom zimowym. Dodatkowo miejsce to przyciąga wystawa poświęconą ochronie przyrody oraz wystawami czasowymi.

Karkonosze to wyjątkowe pasmo górskie, które urzeka pięknymi krajobrazami i niezwykłym światem przyrody. To góry pełne tajemnic i ciekawych zabytków, na terenie których każdy z nas znajdzie dla siebie moc atrakcji.